محل تبلیغات شما
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، بدنه آویشن تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا با اشاره به گوناگون عفونت ها در ن، گفت: سه انگیزه اصلی داخل ایجاد عفونت ها تو مادام ها نقش دارند که شامل واژینوز باکتریال، عفونت های تریکومونایی و عفونت های کاندیدیایی یا قارچی می شود که در این بین عفونت قارچی شیوع بیشتری میان خانم ها دارد.

به رابطه هفته ملی مصونیت بانوان، دکتر نیلوفر معترف، جراح و متخصص نسوان و زایمان و فلوشیپ ناباروری در خصوص عفونت های واژینال که از شایع ترین بیماری های سیستم تناسلی ن است، گفت: عفونت های قارچی یکی از شایع ترین علل عفونت در بانو ها است و ۷۵ درصد بانو ها حداقل یک بار و ۴۵ درصد خانم ها دو بار یا بیشتر در طول عمر خود دستخوش عفونت های قارچی می شوند. البته تعداد محدودی از خانم ها همچنین ممکن است دچار عفونت های تکرارشونده و مزمن قارچی شوند.

معترف درباره عامل ایجاد عفونت قارچی توضیح داد: قارچ کاندیدیازیس عامل ۸۵ تا ۹۰ درصد عفونت های قارچی واژینال هستند و ۱۰ درصد عفونت ها نیز ناشی از انواع دیگر قارچ است. عفونت های قارچی غیرکاندیدایی معمولاً بوسیله درمان مقاوم ترند و به علاج های طولانی نمدار نیاز دارند. تو واقع کاندیدیا به طور نرمال در جاهای مختلف بدن، مثل دهان، گلو و پوست وجود دارد و بوسیله صورت مسالمت آمیز در بدن ما زندگی می نرم. اما چنانچه اعتدال فلور نرمال بدن به برهان عوامل مستعدکننده به بی آرامی بریزد، عفونت ابداع می شود.

وی با رمز به عوامل مستعدکننده عفونت افزود: هرعاملی که باعث کاهش یا منها درون سیستم ایمنی بدن شود نظیر کاربرد کورتون و یا داروهای شیمی درمانی و یا هر عاملی که باعث فراز روبیدن سطح استروژن خون شود نظیر بارداری خواه مصرف قرص های جلوگیری و نیز مصرف مستمر آنتی بیوتیک ها و دیابت کنترل نشده، فرد را مستعد ابتلا به این عفونت می یواش.

سرطان در کمین همه ن | نسوان ماهانه مطالعه کنند

عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا درباره علائم عفونت قارچی واژینال گفت: علامت تیپیک عفونت قارچی خارش و ترشحات پنیری بدون بو است. البته، این علائم معمول این جنس عفونت است و ممکن است ترشحات وماً پنیری نباشد و یا خانم بوسیله جای خارش، سوزش داشته باشد.

وی با اشاره بوسیله وضع های نمره این عفونت ن، افزود: در معاینه، معمولاً قرمزی و تورم درون ناحیه ژنیتال خارجی دیده می شود و ترشحات قارچی متناسب مشاهده است. البته خوشبختانه این عفونت سرویکس یا دهانه رحم را بنده نمی کند و ظاهر سرویکس در معاینه نرمال است. عفونت قارچی معمولاً با تطویل حال و تجسس تشخیص داده می شود و مقدور است در مواردی تمهید اسمیر و کشت از ترشحات هم لازم باشد.

این فلوشیپ ناباروری درباره علاج عفونت های قارچی واژینال گفت: درمان این نوع عفونت، استفاده داروهای ضد قارچ است. در گذشته بیشتر داروی نیستاتین تجویز می شد، اما امروزه داروهای گروه ازول، مانند فلوازول و کلوتریمازول بوسیله صورت موضعی و یا خوراکی تجویز می شوند و تو ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد، درمان توفیق آمیز است . البته با فاتحه مصرف دارو علائم به سرعت از بین نمی روند و دو تا سه روز زمان لازم است تا علائم از بین بروند. همچنین، می توانیم برای تسکین علائم خارش و سوزش از استروئیدهای موضعی فرسوده شبیه هیدروکورتیزون، به صورت کوتاه مدت استفاده کنیم.

وی با اشاره به نوع تکرارشونده عفونت قارچی، یادآور شد: در تعداد محدودی از خانم ها این عفونت به عارض تکرار شونده بروز می کند. یعنی در طول یک سال، بانو چهار وهله خواه بیشتر به عفونت قارچی دستخوش می شود. درون عفونت های تکرار شونده، بروز علامت خارش کمتر است و بانو بیشتر دچار سوزش می شود. همچنین، برضد عفونت کاندیدیایی عادی که می توانیم با مطالعه بوسیله امتیاز برسیم و علاج را مقدمه کنیم، درون عفونت های تکرارشونده حتماً باید تدارک اسمیر و کشت از ترشحات ارتکاب و استاندارد زیر میکروسکوپ وارسی شود. زیرا تشخیص های افتراقی که تداوی های کاملاً متفاوتی دارند، مانند درماتیت اتروفیک که بدلیل نزول استروژن و بیشتر داخل افراد مرشد دیده میشود و یا درماتیت آتوپیک یعنی درگیری آلرژیک پوستی، نیز علایم مشابهی را ابداع میکنند و تنها با عمل تست می توان تشخیص های دیگر را رد کرد.

وی در امتداد افزود: بخاطر علاج عفونت های قارچی تکرارشونده، ابتدا علاج اولین کامل، یعنی همان درمان سنخ معمولی عفونت داده می شود و پس از کامل شدن اطراف درمان، خانم باید به مدت شش ماه هفته ای یک عدد فلوازول ۱۵۰ مصرف یواش. معمولاً با این علاج عفونت های راجعه از بین می روند، اما در صورت عود مجدد، مجدد همان علاج تکرار می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی مرکز درمان ناباروری ابن سینا، این متخصص نسوان در آخر گپ های خویشتن خاطرنشان کرد: اگرچه این عفونت جزو عفونت های انتقال یابنده از اسلوب تماس جنسی طبقه بندی نمی شود و بنابراین، لازم نیست شوهر یا شریک جنسی خانم هم بوسیله موازات علاج شود، اما در افرادی که فعالیت جنسی بیشتری دارند، بیشتر دیده می شود. مادام ها برای پیشگیری از ابتلا به این عفونت باید لباس دامن نخی و آزاد بپوشند، هر روز شکل والا خود را معاوضه کنند و حتماً پس از رفتن به دستشویی ناحیه ژنیتال را به دهش خشک کنند. همچنین، شست وشوی مداوم با مواد ضدعفونی کننده مشابه بتادین و استعمال مکرر از آنتی بیوتیک، با به خشکی امدن هم زدن فلور نرمال ناحیه تناسلی، خانم ها را مستعد ابتلا به عفونت قارچی می درنگ. بنابراین، رعایت بهداشت انفراد و بزرگداشت پند های پیش گفته مهم ترین راه پیشگیری از ابتلا به عفونت های کاندیدیایی است .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آموزش کسب درآمد از اینترنت دبستان خیرین فرهنگیان فارسان H.Hamdani سبک زندگی سالم Chlick دلنوشته learning language کباب پز صنعتی عرضه تخم و گوشت ارگانیک پرندگان.بلدرچین،قرقاول،مرغ بومی و بوقلمون مدل لباس